آخرین ارسال های تالار گفتمان

هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
بهمن
17
1389

هفتمین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 87-86

 

 هفتمین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 87-86   

رویای سرخپوشان، كابوس زردپوشان
امپراشیر
برنده ماراتن نفسگیر زرد و قرمز...

  

 

با تصمیم کمیته انتقالی، هفتمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با اضافه شدن 2 تیم و 18 تیم آغاز شد، مسابقاتی که یک تازه وارد بزرگ به نام "افشین قطبی" داشت.
در این سال با تصمیم مسئولان دولتی و ورزشی و برای تمرکز زدایی فوتبال، چندین تیم تهرانی به شهرهای مختلف منتقل شدند که انتقال تیم پاس تهران، یکی از تاریخی‌ترین تیم‌های پایتخت به همدان، حاشیه‌های بسیاری را در پی داشت و حتی بازیکنانی نظیر وحید هاشمیان، جواد نکونام و بسیاری از پیشکسوتان این تیم مطرح تهرانی به این موضوع اعتراض کردند.
در این بین تیم صباباتری به قم منتقل شد، پیکان به قزوین و راه آهن هم به شهرری رفت تا ضمن به دست آوردن تماشاگر، فوتبال از تهران به شهرستان‌های فرستاده شود.
18تیم لیگ 86 عبارت بودند از: پرسپولیس ، سپاهان ، صباباتری ، ابومسلم ، پاس ، ذوب‌آهن ، پیكان، استقلال اهواز ، مس كرمان ، برق شیراز ، سایپا ، راه‌آهن ، استقلال ، فجر شهید سپاسی ، پگاه ، ملوان ، صنعت نفت آبادان ، شیرین فراز كرمانشاه.

 

در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

بهمن
16
1389

ششمین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 86-85

 

 ششمین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 86-85

   غروب باشکوه سلطان در هوای نارنجی
  

 

ششمین دوره رقابت‌های لیگ برتر در سایه تعلیق فدراسیون فوتبال از تاریخ هفدهم مردادماه سال 1385 آغاز شد، مسابقاتی که در سایه برکناری محمد دادکان و اتفاقات عجیب پس از جام جهانی و تعلیق فوتبال و تحت نظارت کمیته انتقالی به طرزی عجیب آغاز شد.
16 تیم این دوره عبارت بودند از: سایپا ، استقلال اهواز ، پرسپولیس ، استقلال ، سپاهان ، ابومسلم ، پیكان ، ذوب‌آهن ، مس كرمان  فجر شهید سپاسی ، پاس تهران ، برق شیراز ، صباباتری ، ملوان ، فولاد ، راه‌آهن.

 

در ادامه مطلب همراه ما باشید...

بهمن
16
1389

پنجمین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 85-84

 

 پنجمین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 85-84

    اسب آبی در مراسم قهرمانی آبی ها!
  

 

لیگ سال 84، از روز دهم شهریورماه سال 84 با شرکت 16 تیم آغاز شد.
تیم‌های استقلال ، پاس ، سایپا ، صباباتری، ابومسلم، ذوب‌آهن  سپاهان ، فولاد ، پرسپولیس ، فجر شهید سپاسی ، ملوان انزلی ، استقلال اهواز ، راه‌آهن ، برق شیراز ، شموشك نوشهر  و شهید قندی یزد  تیم‌های لیگ این سال بودند.
با توجه به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی و شرکت در اردوهای آماده سازی و دیدار های تدارکاتی لیگ امسال باید فشرده تر از سال های قبل برگزار میشد ولی وقفه های بسیار در طول رقابت ها باعث نشد که لیگ با بی برنامگی به پایان برسد که این مسئله در انتهای فصل تعجب همگان را برانگیخت! و مسئولان فدراسیون که از این مساله را باعث غرور و افتخار خود میدانستند تصمیم به برگزاری لیگ ششم با شرکت 18 تیم کردند!!
پنجمین دوره رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی آغاز شد که همانند 3 فصل گذشته، قهرمان دوره قبلی لیگ، فولاد خوزرستان، لیگ را با نتایج ضعیف شروع کرد تا قانون نانوشته سقوط قهرمانان ادامه دار باشد.

 

در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

بهمن
16
1389

چهارمین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 84-83

 

 چهارمین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 84-83

    کوچ جام به سرزمین نخل‌های مقاوم   

  

 

چهارمین دوره لیگ برتر که از روز دوشنبه بیست و سوم شهریور سال 1383 (13 سپتامبر 2003) آغاز شد، با اضافه شدن 2 تیم و افزایش 4 بازی برای هر یک از تیم‌ها‌، تجربه جدیدی در برگزاری این مسابقات محسوب می شد.
تیم‌های فولاد ، ذوب‌آهن ، استقلال ، پرسپولیس ، استقلال اهواز ، پاس تهران ، ملوان انزلی ، ابومسلم ، صباباتری ، سپاهان ، فجر سپاسی  ، برق شیراز ، سایپا تهران ، شموشك ، پیكان و پگاه تیم‌های حاضر در این دوره بودند.
با اینکه پیش از این سه دوره رقابت های فوتبال (حرفه ای) در ایران برگزار شده بود اما همچنان مسابقات با بی برنامگی برگزار می شد و تیم ها با تعویق ناگهانی رقابت‌ها و مشکلات دیگر دست به گریبان بود.

 

در ائامه مطلب نیز همراه ما باشید...

بهمن
16
1389

سومین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 83-82

 

 سومین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 83-82

    تکرار ضیافت سبز پس از 11 سال   

  

لیگ حرفه ای امسال، آخرین لیگ 14 تیمی در فوتبال ایران بود و از سال 83 لیگ ایران 16 تیمی شد.
سومین دوره لیگ برتر در حالی از تاریخ ششم شهریورماه 1382 آغاز شد که با توجه به تصمیم فدراسیون دادکان در مورد افزایش تعداد تیم‌ها از 14 تیم به 16 تیم از ابتدای لیگ چهارم، قوانین جدیدی در نحوه سقوط و صعود تیم‌ها در نظر گرفته شد، قوانینی که نخستین تغییرات محسوس در ساختار لیگ برتر را رقم زد.
تیم‌های لیگ سوم حرفه‌ای عبارت بودند از:
پاس ، استقلال ، فولاد ، ذوب‌آهن ، پرسپولیس ، سپاهان ، پیكان ، استقلال اهواز ، پگاه گیلان ، ابومسلم ، فجر شهید سپاسی ، برق شیراز ، سایپا  و شموشك نوشهر

 

در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

 

سایر صفحات : 1234567...

پیوند ها

منوی کاربر

نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور

مدیران سایت