آخرین ارسال های تالار گفتمان

هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
بهمن
16
1389

دومین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 82-81

 

 دومین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 82-81

   دور افتخار قهرمان بر فراز کالسکه زرد!
   

  

 

در سال 81، دومین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاههای ایران از آبان ماه شروع شد و در تیر ماه سال 82 به پایان رسید. مسابقات بار دیگر با شركت 14 تیم برگزار شد.تیم‌های حاضر در لیگ دوم حرفه‌ای عبارت بودند از:
سپاهان ، پرسپولیس ، پاس ، فجر شهید سپاسی ، پیكان ، سایپا ، فولاد ، ذوب‌آهن ، استقلال ، برق شیراز ، استقلال اهواز ، ابومسلم ، صنعت نفت  و ملوان
دومین دوره لیگ برتر از روز 25 مهرماه 1381 (17 اکتبر سال 2002) و با برگزاری دیدار تیم‌های استقلال تهران و پاس همدان در ورزشگاه آزادی بصورت رسمی آغاز شد، دیداری که با برتری 3 بر یک آبی پوشان تهرانی همراه شد. البته در اواسط دومین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور ورزشگاه آزادی برای بازسازی تعطیل شد. این اتفاق برگزاری دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر را تحت الشعاع قرارداد و در نهایت ورزشگاه تختی میزبان دیدارهای سرخابی‌ها شد.

 

در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

 

بهمن
16
1389

اولین دوره مسابقات لیگ برتر - فصل 81-80

 

 اولین دوره مسابقات لیگ برتر -  فصل 81-80

  سلطان سنتی لیگ مدرن را فتح کرد  

  

 

در زمان آغاز ریاست صفایی فراهانی در فدراسیون فوتبال آیین نامه ای با هدف پیشرفت فوتبال باشگاهی در ایران تدوین و تصویب شد اما تعدادی از آئین نامه‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری این لیگ پس از گذشت چندین  سال همچنان جنبه اجرایی به خود نگرفته بود که در سومین سال ریاست ایشان در فدراسیون مورد تصویب نهایی قرار گرفت تا از اوایل دهه 80  اولین دوره لیگ حرفه ای فوتبال ایران در زمان تصدی ریاست محسن صفایی فراهانی پس از سالها كش و قوس و دیركرد و انتقادات و پیشنهادات شروع و آغاز به كار كرد. براساس تصویب مسوولا ن اجرایی این رقابت‌ها اولین دوره لیگ برتر باید با حضور 14 تیم آغاز می‌شد،پس 12 تیم آخرین دوره جام آزادگان بدون سقوط دو تیم آخر به دسته پایین تر، به اضافه دو تیم ملوان و ابومسلم که از زیر گروه صعود کرده بودند، باید تیم‌های حاضر در این رقابت ها را تشکیل می‌دادند.
سازمان لیگ برتر ایران نیز به همت صفایی فراهانی – دكتر خبیری – عرفانیان دانشور – دكتر محمد دادكان – محمد رنجبر – علیرضا كرد ( مدیر روابط عمومی سازمان ) – ترابیان – غفاری و تنی چند از كارشناسان و پرسنل فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی تاسیس شد و آغاز به كار كرد .
از مهر ماه سال 80، مسابقات لیگ حرفه‌ای رسما در ایران فعالیت خود را آغازكرد. تیم‌های لیگ رسما اعلام حرفه‌ای گری كردند.دراولین دوره،نارسایی های بسیاری به چشم می آمد اما به هر حال آغاز حركت به نوع خود جالب بود و علیرغم مسائل ریز و درشت و ناهماهنگی های كلان با سایر لیگ های حرفه ای  مسابقات لیگ اول با شركت 14 تیم در 26 هفته آغاز شد.

 

در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

بهمن
16
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1379

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1379

     قهرمانی اساطیری استقلال  

  

 

 

باز هم كاهش در تعداد تیم‌ها!!! لیگ دهم آزادگان در سال 79 با شركت 12 تیم از پنج شنبه سیزدهم مرداد ماه 1379 آغاز و تا پنج شنبه سی ام فروردین ماه 1380 به طول انجامید.12 تیم در یک گروه بصورت رفت و برگشت با هم بازی کردند و مسابقات 22 هفته طول کشید.در کل 132 بازی برگزار شد و بطور میانگین 2/4 گل در هر بازی به ثمر رسید.

 

در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

بهمن
16
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1378

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1378

    ادامه سلطه پرسپولیس با سلطان  

  

 

ترکیب قرمز ها در روز 22 آبان 77 روز دیدار خاطره‌انگیز سرخ و آبی را این بازیکنان تشکیل میدادند

 

در لیگ سال 78، یعنی لیگ نهم آزادگان، از تعداد تیم‌های حاضر در لیگ كاسته شد. 14 تیم در این رقابت‌ها شركت داشتند.
پرسپولیس ، استقلال ، فجر شهید سپاسی ، سپاهان اصفهان ، ذوب‌آهن ، تراكتور‌سازی ، پاس ، بهمن ، سایپا ، فولاد ، ابومسلم ، صنعت نفت ، چوكاتالش ، ایرسوتر نوشهر تیم های حاضر در لیگ نهم آزادگان بودند.
مسابقات از بیست و دوم مرداد ماه 78 شروع شد و به چهارم خرداد ماه 79 ختم شد.(مسابقات در 26 هفته برگزار شد.)پرسپولیس که در این فصل نیز شانس نخست قهرمانی به شمار میرفت همچنان نامش لرزه بر اندام سایر تیم ها می انداخت.


در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید...

بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1377

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1377

   «پرسپولیس بد جوری قهرمان می‌شود!» 

  

 

ترکیب قرمز ها در روز 22 آبان 77 روز دیدار خاطره‌انگیز سرخ و آبی را این بازیکنان تشکیل میدادند

 

لیگ هشتم آزادگان در حالی از شهریور 77 آغاز شد که هنوز تب جام جهانی در ایران فروکش نکرده بود.تیم ملی ایران در دومین حضور خود در جام جهانی پس از یک برد قاتع مفابل آمریکا به کشور باز گشته بود که در این مجال فرصت پرداختن به جزئیات بیشتر وجود ندارد.(اطلاعات کامل پیرامون تیم ملی ایران و حضور در جام جهانی 98 و ... در بخش تاریخچه تیم ملی موجود در آرشیو سایت موجود است) .پرسپولیس ، استقلال ، سپاهان ، سایپا ، پاس ، چوكا ، فولاد ، ابومسلم ، صنعت نفت ، فجر شهید سپاسی ، تراكتور‌سازی ، ذوب‌آهن ، ملوان انزلی ، شهرداری تبریز، پلی اكریل و بانك ملی تهران لیگ هشتم را تشکیل میدادند.


در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید.... 

سایر صفحات : 12345678...

پیوند ها

منوی کاربر

نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور

مدیران سایت