آخرین ارسال های تالار گفتمان

هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1376

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1376

  خوش شانسی آبی ها در لیگ بدون کولاک!  

  

 

 

لیلیگ هفتم آزادگان از تیر ماه سال 76  آغاز شد اما به خاطر وقفه‌های زیاد مسابقات مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه، نحوه صعود ایران، اردو‌ها و بازی‌های تداركاتی و خود جام جهانی تا 13 ماه به طول انجامید و لیگی که سی هفته بیشتر نداشت 60 هفته به طول انجامید (میانگین هر 15 روز یک بازی!!!) تا لیگ هفتم یکی از طولانی ترین لیگ های تاریخ ایران لقب گیرد.
بازی ها تا پایان هفته نهم با بدون هیچ مشکلی جریان داشت و پرسپولیس که در سال های 74 و 75 قهرمان جام آزادگان شده بود و امسال در پی کسب سومین قهرمانی پیاپی خود در این رقابت ها بود در پایان نه بازی با شش برد،‌یك مساوی و دو باخت داشت در عین صدرنشینی لیگ كنار كشید...!!!!


در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید.

بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1375

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1375

  اولین پنجگانه به دست پرسپولیس 

  

 

تصویری از عابدزاده و پیوس در حال ورود به زمین مسابقه.روز خداحافظی فرشاد آقای گل باید روز بزرگی در تاریخ لیگ باشد. پیوس یك ربع در زمین بود و در ثانیه‌های آخر ضربه كاشته تماشایی زد كه با هنرنمایی غلامپور به گل تبدیل نشد. شاید اگر آن توپ گل می‌شد همه می‌گفتند ساختگی بوده!... به هر حال فرشاد در روز داربی شماره 17 را از تن بیرون آورد و آن را به تن مهدوی کیایی کرد که تا سال ها نامش به عنوان یکی از بهترین هافکهای ایران بر سر زبان ها بود

 

لیگ سال 75، لیگ ششم آزادگان با شكلی بدیع از تیر ماه 75 شروع و به تیر ماه 76 ختم شد!
تیم‌های حاضر در لیگ ششم آزادگان عبارت بودند از: پرسپولیس ، بهمن ، سپاهان ، پاس ، صنعت نفت آبادان ، استقلال ، پیام مقاومت مشهد ، برق شیراز ، استقلال اهواز ، ذوب‌آهن ، تراكتورسازی ، پلی اكریل ، ماشین سازی ، ملوان ، شموشك نوشهر  و كشاورز تهران.
در پایان رقابت های این دوره پرسپولیس،بهمن و سپاهان رده های اول تا سوم را از آن خود کردند. پرسپولیس در این دوره از رقابت‌ها با ترمیم ضعف‌هایش، قهرمانی را تكرار كرد و بار دیگر صاحب جام قهرمانی رقابت‌ها شد. پرسپولیس اولین تیم ایرانی با پنج عنوان قهرمانی در لیگ بود.از نکات قابل توجه جام آزادگان این می باشد که تا این دوره یعنی دوره ششم تنها سه تیم قهرمان این مسابقات شده بودند و هر تیم نیز به توالی 2 بار قهرمان گردیده بود.یعنی پس از شش دوره به ترتیب پاس،سایپا و پرسپولیس به هرکدام به ترتیب دوبار قهرمان شده بودند و در این بین استقلال تهران که پبش از جام آزادگان همواره یکی از سه ضلع قهرمانی در لیگ ایران بوده در کل این شش دوره فقط به دو نایب قهرمانی و یک سومی دست پیدا کرده بود که در نوع خود قابل توجه است!!! البته میانگین سنی بازیکنان استقلال در این سالها بسیار بالا بود و باعث شده بود بسیاری به این تیم لقب ((پیرمردها)) را بدهند! که این خود از مهمترین عوامل عدم موفقیت استفلال به شمار میرفت.

 

در ادامه نیز همراه ما باشید...

بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1374

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1374

 ا

 سقوط بهمن از صدر جدول! 

 تكرار حماسه سرخ  پس از 20 سال... 

  

 

 

از لیگ سال 74 یك گروه 16 تیمی به صورت دوره ای رفت و برگشت برگزار شد.
تیم‌های حاضر در لیگ پنجم آزادگان عبارت بودند از: پرسپولیس ، بهمن ، استقلال ، پاس ، سپاهان ، برق شیراز ، استقلال اهواز ، ماشین‌سازی ، كشاورز تهران ، پلی اكریل ، شموشك نوشهر ، ملوان انزلی ، جنوب اهواز ، آرارات ، شهرداری تبریز و سایپا

 

در ادامه متن نیز همراه ما باشید...

بهمن
12
1389

مسابقات آزادگان - سال 1373

 

مسابقات آزادگان - سال 1373

 قهرمان نارنجی وسط كتك‌ كاری قرمز و آبی! 

  

 

 

برای آنكه حقی از تیمی ضایع نشود، فدراسیون در سال 73 لیگ را از شكل منطقه‌ای خارج كرد و 24 تیم مدعی همه در لیگ شركت كردند. 24 تیم در دو گروه 12 تیمی به صورت رفت و برگشت لیگ این سال را برگزار كردند.
24 تیم حاضر در رقابت‌ها عبارت بودند از:
پرسپولیس ، كشاورز ، استقلال ، سایپا ، برق شیراز ، ماشین‌سازی16، شهرداری تبریز ، استقلال اهواز ، جنوب اهواز ، آرارات ، پاس ، سپاهان ، ملوان ، صنعت نفت قائمشهر ، ذوب‌آهن ، چوكا ، تراكتور‌سازی ، بانك تجارت تهران ، نساجی قائمشهر ، پیام گچ مشهد ، آستان قدس ساری ، پارس خودرو تهران ، شاهین بوشهر ، صنعت نفت آبادان.
در پایان 22 بازی  گروه اول سایپا و استقلال با 29 و 27 امتیاز بالاتر از سایر تیم ها راهی مرحله نیمه نهایی شدند.گروه دوم نیز پرسپولیس 33 امتیازی و کشاورز 27 امتیازی را راهی مرحله بعد کرد.

 

در ادامه متن نیز همراه ما باشید...

.

بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1372

 

مسابقات جام آزادگان - سال 1372

 ا

مثلث تاریخی بالاخره به زانو درآمد...

آغاز امپراطوری نارنجی ها! 

  

 

 

 

از در سال 1372، اندكی ثبات بر لیگ حاكم شد. لیگ ایران بار دیگر به شكل منطقه‌ای برگزار شد. 14 تیم در یك گروه به صورت دوره ای رفت و برگشت لیگ را برگزار كردند.
14 تیم حاضر در این دوره عبارت بودند از:
سایپا ، پرسپولیس ، جنوب اهواز ، راه‌آهن اصفهان ، پاس ، نساجی قائم‌شهر ، صنعت نفت ‌، تراكتورسازی ، كشاورز ، ‌چوكا تالش ، سپاهان اصفهان ، برق شیراز  ملوان انزلی ، استقلال اهواز.
در پایان این لیگ تقریبا کوتاه که  با برگزاری 26 بازی رفت و برگشت از مرداد تا بهمن سال 72 به طول انجامید سایپا با 34 و پرسپولیس و جنوب اهواز با 30 امتیاز رده های اول تا سوم را تصاحب کردند.تیم تازه ورود سایپا در اولین حضور خود در مسابقات لیگ برای اولین بار پس از 20 سال جام را از مثلث تاریخی قهرمانی یعنی پرسپولس، استقلال و پاس گرفت.

 

در ادامه متن نیز همراه ما باشید...

.

سایر صفحات : 123456789

پیوند ها

منوی کاربر

نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور

مدیران سایت