آخرین ارسال های تالار گفتمان

هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1371

 مسابقات جام آزادگان - سال 1371

 عصر سبزها با كوتاه‌ترین لیگ  

  

 

 

 

آدر سال 1371، شكل جدیدی از لیگ رونمایی شد!! شكلی بسیار عجیب! 16 تیم در دو گروه هشت تیمی به مصاف هم رفتند و کوتاهترین لیگ تاریخ ایران را برگزار کردند.
رقابت‌ها از مرداد سال 71 آغاز شد و به دی ماه سال 71 ختم شد. لیگ دوم آزادگان كوتاهترین لیگ تاریخ فوتبال ایران بود.
از گروه اول  تراکتورسازی تبریز و کشاورز تهران به ترتیب با 21 و 18 امتیاز یک شگفتی خلق کردند و بالاتر از استقلال 16 امتیازی راهی مرحله بعد شدند.در گروه دوم نیز پرسپولیس و پاس تهران در پایان بازی های گروهی این مرحله با 18 و 17 امتیاز به نیمه نهایی رفتند.
در مرحله نیمه نهایی نیز در دور رفت پاس در تهران 1 بر صفر تراکتورسازی را شکست داد و در بارزی برگشت در تیریز با این تیم یم یم مساوی کرد تا برای دفاع از عنوان قهرمانی راهی بازی فینال شود.پرسپولیس و کشاورز هم به دلیل مشکلات میزبانی کشاورز فقط یک بازی در ورزشگاه آزادی برگزار کردند که طی آن پرسپولیس با دو گل ناصر محمدخانی و حسین عبدی کشاورز را شکست دهد تا همراه با پاس برگزار کننده دیدار نهایی باشد.

 

در ادامه مطلب نیز با ما همراه باشید...

بهمن
12
1389

مسابقات جام آزادگان - سال 1370

 

 مسابقات جام آزادگان - سال 1370

 ادامه مسیر سبز همگام با سرخابی‌ها ... 

  

 

 

از  در پایان بازی های لیگ 68-69 که با قهرمانی استقلال به پایان رسید، با پیشنهاد ناصر نوآموز ریاست وقت فدراسیون فوتبال، طرح برگزاری مسابقاتی با عنوان جام آزادگان با حضور تیم هایی از سراسر ایران تصویب شد.
جام آزادگان پس از جام تخت جمشید و لیگ قدس راه اندازی گردید . جام آزادگان همانطور که از اسمش پیداست به احترام به تمام اسرای سالهای جنگ تحمیلی ایران و عراق بر این مسابقات نهاده شد . از سال 1370 لیگ کشور با نام لیگ آزادگان شروع به فعالیت کرد.لیگ اول آزادگان به صورت منطقه‌ای برگزار شد و از گروه‌های مختلف 12 تیم ( سه تیم تهران و 9 تیم شهرستانی) به مرحله نهایی رسیدند. تیم‌ها، از مرداد سال 70 تا خرداد سال 71، لیگ اول آزادگان را برگزار كردند.

 

در ادامه متن نیز با ما همراه باشید...

بهمن
12
1389

مسابقات لیگ سراسری قدس- سال 1368

 

 مسابقات لیگ سراسری قدس- سال 1368

 استارت مجدد پس از ۱۱ سال با آبی استقلال 

  

 

 

جنگ تحمیلی و موشک باران های پی در پی رژیم بعثی عراق باعث شده بود تا هیچ یک از نقاط ایران لحظه ای امن نباشد.از طرفی شرایط بحرانی روحی مردم ایران و پیگیری لحظه به لحظه اخبار مجالی برای پرداختن به ورزش هایی مانند فوتبال نگذاشته بود.کشور به هیچ وجه آماده برگزاری مسابقات نبود و همه این عوامل دست به دست هم داده بودند تا فوتبال باشگاهی در ایران با یک تعطیلی تحمیلی مواجه شود.البته در این سال ها مسابقات فوتبال در داخل کشور با حضور تیم هایی با نام استان ها یا مسابقات باشگاهی در تعداد محدود در داخل استانها برگزار می شد و در سطح بین استانی به هیچ وجه مسابقاتی نداشتیم.

پس از تعطیلی 6 ساله لیگ فوتبال در ایران از سال 63 بار دیگر خون به رگ های فوتبال ایران بازگشت.با اینکه در این 6 سال مسابقات باشگاهی به طور رسمی  برگزار نمیشد اما فوتبال ملی ما همچنان پا برجا بود و به شکل جسته گریخته در تونومت های مهمی در خارج از ایران شرکت می کرد.از نسل طلایی دهه 50 نیز بازیکنانی مانند بهروز سلطانی، محمد دادکان ، علی پروین، محمد پنجعلی، مهدی دینورزاده ، محمد مایلی‌کهن، ضیاء عربشاهی، حمید درخشان، ناصر محمدخانی و... همچنان از حیثیت فوتبال ایران دفاع میکردند. تورنومت هایی مانند بازی های المپیک 1980 مسکو، جام ملت های آسیا 1980کویت ، بازی های آسیایی 1982 دهلی نو و... با حضور تیم ملی ایران برگزار میشد ولی روحیه بازیکنان ما به دلیل شرایط بحرانی داخل ایران به هیچ وجه مساعد نبود.پس طی سالهای 59 تا 63 هیچ گونه حركت اصولی در ورزش ایران وجود نداشت اما پس از سال 1363 تیمهای استانی شکل گرفتند و مسابقات شهری آغاز شد.

 

در ادامه مطلب نیز با ما همراه باشید...

بهمن
12
1389

مسابقات جام شهید اسپندی (غیر رسمی) - سال 1358

 مسابقات جام شهید اسپندی (غیر رسمی) - سال 1358

 کودتای لشکر سرخ در اوج تنگدستی ... 

  

 

 

سال های نخست پس از پیروزی انقلاب سال های نابسامانی فوتبال در ایران قلمداد میشد. دورانی که فوتبال ایران میتوانست خود را بیش از پیش در آسیا مطرح کند و ستارگانی مانند ناصر حجازی(که با پیشنهادهای وسوسه انگیزی از اروپا روبرو بود) ،کمال خلیلیان،ابراهیم قاسمپور،علی پروین،غلامحسین مظلومی،حسین فرکی،محمد مایلی کهن،بیژن ذوالفقارنسب،ابراهیم آشتیانی،محمد دادکان،محمود خوردبین و... روزهای اوج دوران بازیگری خود را سپری میکردند و میتوانستند فوتبال ما به سطوح بالای آسیا و جهان برسانند در آتش این نابسامانی سوختند و برای همیشه از سطح اول فوتبال دور ماندند.
از طرفی چون فوتبال در سال های قبل از انقلاب و دوران حکومت پهلوی توسط انگلیسی ها به ایران وارد شده بود و ایرانی ها هم دل خوشی از انگلیسی ها نداشتند،در سال های نخست انقلاب فوتبال یک بازی انگلیسی تلقی میشد و به همراه برخی ورزش های دیگر مانند شطرنج (که به دلیل وجود شاه،سرباز و... شباهت زیادی به بازی ورق داشت) جزو بازی های حرام تلقی میشدند و انجام آن ها غیرقانونی بود

 

در ادامه مطلب نیز با ما همراه باشید...

 

بهمن
12
1389

مسابقات جام تخت جمشید - سال 1357

 

مسابقات جام تخت جمشید - سال 1357

 پیروزی پر برکت انقلاب اسلامی و لیگ ناتمام !   

 

تصویری از یکی از مسابقات ناتمام سال 57 که به خشونت کشیده شد!

 

لیگ ششم تخت‌جمشید با زبانه گرفتن شعله‌های انقلاب در هفته سیزدهم متوقف شد كه البته در این زمان شهباز صدرنشین بود. مسابقات لیگ ششم تخت جمشید از اسفند‌ماه سال 56 شروع شد.
شهباز با ستارگانی چون ناصر حجازی، كمال خلیلیان، اصغر صدری، نصر‌ا... عبد‌الهی، ابراهیم قاسمپور، محمود حقیقیان، حمید مجد تیموری، غلامحسین مظلومی و محمدرضا عادلخانی با مربیگری فرانس فان بالكوم هلندی در این رقابت‌ها حاضر بود.
در لیگ نیمه كاره سال 57، تیم‌های زیر در رقابت‌ها شركت داشتند...

 

در ادامه مطلب همراه ما باشید...

سایر صفحات : ...23456789

پیوند ها

منوی کاربر

نام کاربری :

کلمه عبور :عضویت در سایتفراموشی رمز عبور

مدیران سایت